Posted by admin on February - 1 - 2018 | Comments Off

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów zazwyczaj nie jest prosta – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który może być doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na rzeczywiście idealne wakacje.
Niezwykle interesującym i jednocześnie nieco niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być bardzo fascynująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, dzięki czemu nawet w języku którym się posługują możemy doszukać się wielu znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od zawsze ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje bardzo wiele świetnych zabytków które bez wątpienia zainteresują każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym niesamowite krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto nieco się nią zainteresować, ponieważ na pewno jest to kraj godny odwiedzenia!

Comments are closed.